کِشی کشورهای عربی گروه تروریستی اخبار بین الملل

کِشی: کشورهای عربی گروه تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جمشید هاشم پور گوهر سینمای کشور عزیزمان ایران است / ساسان سالور

تهیه کننده “هایلایت” گفت: جمشید هاشم پور یک گوهر در سینمای کشور عزیزمان ایران و فراتر از یک بازیگر هست. او از نسل بازیگرانی است که ادا ندارند. بخشی از بازیگران

جمشید هاشم پور گوهر سینمای کشور عزیزمان ایران است / ساسان سالور

ساسان سالور: جمشید هاشم پور گوهر سینمای کشور عزیزمان ایران است

عبارات مهم : ایران

تهیه کننده “هایلایت” گفت: جمشید هاشم پور یک گوهر در سینمای کشور عزیزمان ایران و فراتر از یک بازیگر هست. او از نسل بازیگرانی است که ادا ندارند. بخشی از بازیگران حال حاضر ما ادای بازیگری را در می آورند ولی جمشید هاشم پور بازیگری بود که با این سن و سال مرتب و منظم در ساعت مقرر حضور داشت.

ساسان سالور تهیه کننده فیلم “هایلایت” در گفت و گو با میزان راجع به فیلم سینمایی هایلایت در جشنواره فیلم فجر۹۶ گفت: جهت بنده دور از انتظار بود فیلمی که نشانه آن مخاطب خاص تری است بتواند ارتباط خوبی را با مخاطبان عام برقرار کند البته به علت فیلمنامه خوب “هایلایت” و قصه نو آن آینده نگری استقبال را داشتیم.

وی به همین جهت افزود: استقبال از این فیلم در جشنواره نوید بخش این عنوان است که در اکران عمومی می توانیم حرف هایی جهت گفتن داشته باشیم. جشنواره جایی جهت سنجیدن و پیدا کردن اشتباهات احتمالی یک فیلم و ارتباط گیری زیاد با مخاطب است.

این تهیه کننده راجع به پروسه تولید “هایلایت” اظهار کرد: مانند همه فیلم های تولیدی در سینمای مستقل “هایلایت” نیز مصائب و مسائلی در تولید داشت. هنگامی که در بخش شخصی بدون هیچ حمایت و وامی ورود می کنید و فیلم مستقل می سازید هر لحظه پرسشها خاص، خود را دارد و “هایلایت” هم از این مسئله مستثنی نبود. اتفاق خوب در این فیلم همدلی بود که در بین عوامل کار وجود داشت هنگامی که همه چیز از پایه به درستی و منظم چیده شود تیم نتیجه می گیرد.

سالور در ادامه تصریح کرد: تیم “هایلایت” شبیه تیم های فوتبالی بود که بازیکن میلیاردی نداشت ولی بازیکنان خوب بازی کردند، به نظرم می رسد همدلی در روند فیلم تاثیر خود را گذاشت و برآیندی که ما در حال حاضر در پرده سینما مشاهده می کنیم زیاد به این مسئله بر می گردد که باعث شد فیلمی فرهنگی با کلاس کاری خوب تولید کنیم. خوشحال هستم که از گوشه و کنار می شنوم که استقبال از فیلم شده است هست. اصغر نعیمی به عنوان کارگردان این فیلم عالی ترین اثرش را ساخته است و این جای خوشحالی دارد که کارگردانی روند رو به پیشرفت داشته و حالا در فیلم چهارم به یک بلوغ فکری رسیده است.

جمشید هاشم پور گوهر سینمای کشور عزیزمان ایران است / ساسان سالور

وی به حضور موثر جمشید هاشم پور در فیلم “هایلایت” اشاره کرد و توضیح داد: جمشید هاشم پور یک گوهر در سینمای کشور عزیزمان ایران و فراتر از یک بازیگر هست. او از نسل بازیگرانی است که ادا ندارند. بخشی از بازیگران حال حاضر ما ادای بازیگری را در می آورند ولی جمشید هاشم پور بازیگری بود که با این سن و سال مرتب و منظم در ساعت مقرر حضور داشت، سیستم برنامه ریزی فیلم هیچ مشکلی با او نداشتند. باید قدر هاشم پورها را در سینمای کشور عزیزمان ایران بدانیم و زمانی که در حیات هستند از آن ها تقدیر کنیم. این نسل نیاز به توجه دارد و باید از جمشید هاشم پور تقدیر شود. امیدوارم که با فیلم “هایلایت” و”دارکوب” در این دوره جشنواره در صدر خبرها قرار گیرد و جهت او آرزوی موفقیت می کنم. در هایلایت هاشم پور تنها بازیگر نبود بلکه جهت این پروژه پدری و بزرگی کرد و افتخاری بود که در کنار او بودیم.

تهیه کننده “هایلایت” راجع به جشنواره فیلم فجر بیان کرد: جشنواره ها جهت حضور فیلم های فرهنگی و هنری تر نسبت به فیلم های دیگر است تا مورد داوری قرار گفته و نسل اول فیلمسازی دیده شوند ولی در جشنواره فیلم فجر فیلم های اول کنار گذاشته شده است و اهمیتی ندارند با این اوضاع به نظر می رسد زیاد شبیه یک مراسم خوش حالی هست. جشنی که به تنوع فکر می کند و در نتیجه فیلم ها با مباحث متفاوت در آن شرکت کرده اند. جشنواره فیلم فجر اگر جشنواره باشد باید تخصصی و اگر مراسم خوش حالی باشد باید جهت مردم برگزار شود. در حال حاضر مردم به جشنواره می آیند، فیلم های متفاوت را می بیینند و با هم مقایسه می کنند و فیلم را بعد می زنند در حالی که این مقایسه اشتباه است.

سالور ادامه داد: جشنواره فیلم فجر باید به یک ساز و کار ادامه دار و ممتد برسد که با عوض کردن دبیر آن با پرسشها جدیدی مثل کنار گذاشتن و پیاده کردن فیلم های کوتاه، فیلم اول روبرو نشویم. این دوره چهارمین دوره ای است که در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرده ام، تغییرات متعدد جهت ما جذابیت ایجاد کرده و اگر یک سال فجر با سال قبل تفاوت نکند برایمان ملموس نیست و برایمان پرسش می شود. جهت ثبات در جشنواره باید حوزه کلان فرهنگی مان را بررسی کنیم. فرهنگ نیاز به سکون مدیریتی دارد یعنی مدیر فرهنگی باید خود تصمیم گیرنده و پابرجا باشد. سینما بسیار زیاد نیاز به این روند مدیریتی دارد، باید کار به کاردان سپرده و اعتماد شود و وقت کافی داد.

وی به اقدام دبیر جشنواره فیلم فجر اشاره و اظهار کرد: با روندی که ابراهیم داروغه زاده در ابتدای جشنواره پیش گرفته است و جهت پخش فیلم ها قرعه کشی انجام شد نشان داد که می خواهد عدالت را در سینمای کشور عزیزمان ایران رعایت کند. هر سال به ما کارگردانان سینمای مستقل فشار می آوردند که فیلمهایمان را سریعتر تحویل دهیم تا در روزهای ابتدایی اکران شود. به عبارتی ما و فیلم هایمان تنور جشنواره را گرم می کردیم و سپس فیلم های دیگر با استقبال روبه رو می شدند.

این تهیه کننده خاطر نشان کرد: هنگامی که به عنوان تهیه کننده قانون جشنواره را پذیرفته و با آن وارد شدیم باید رای هیات داوران را بپذیریم. امیدوارم هیات داوران نیز همه فیلم ها اعم از مستقل و دولتی را به درستی داوری کنند. ما نیز به رای داوران احترام می گذاریم حتی اگر جایزه ای دریافت نکنیم. “هایلایت” فیلم خوبی است و امیدوارم اتفاقات خوبی جهت آن روی دهد.

تهیه کننده “هایلایت” گفت: جمشید هاشم پور یک گوهر در سینمای کشور عزیزمان ایران و فراتر از یک بازیگر هست. او از نسل بازیگرانی است که ادا ندارند. بخشی از بازیگران

واژه های کلیدی: ایران | سینمای | بازیگری | جشنواره | سینمایی | تهیه کننده | جشنواره فیلم | جمشید هاشم پور

جمشید هاشم پور گوهر سینمای کشور عزیزمان ایران است / ساسان سالور

جمشید هاشم پور گوهر سینمای کشور عزیزمان ایران است / ساسان سالور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs