کِشی کشورهای عربی گروه تروریستی اخبار بین الملل

کِشی: کشورهای عربی گروه تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل حامی اتحاد عراق، راه‌حل سیاسی جهت یمن و تلاش‌های شرکت ملل در لیبی هستیم / وزیر خارجه عربستان

وزیر امور خارجه عربستان گفت، تمام کشورهای عضو “گروه بین‌المللی حمایت از سوریه” مایلند تا اپوزیسیون سوریه تا نشست آتی جهت مذاکرات بین سوری در ژنو یک هیات واحد تش

حامی اتحاد عراق، راه‌حل سیاسی جهت یمن و تلاش‌های شرکت ملل در لیبی هستیم / وزیر خارجه عربستان

وزیر خارجه عربستان: حامی اتحاد عراق، راه حل سیاسی جهت یمن و تلاش های شرکت ملل در لیبی هستیم

عبارات مهم : روسیه

وزیر امور خارجه عربستان گفت، تمام کشورهای عضو “گروه بین المللی حمایت از سوریه” مایلند تا اپوزیسیون سوریه تا نشست آتی جهت مذاکرات بین سوری در ژنو یک هیات واحد تشکیل دهد.

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان در پاسخ به پرسش ایتارتاس مبنی بر اینکه آیا اپوزیسیون سوریه قادر به تشکیل یک هیات متحد تا وقت مذاکرات آتی در ژنو است یا خیر هست؟ گفت: هیات متحد؟ امیدواریم.

حامی اتحاد عراق، راه‌حل سیاسی جهت یمن و تلاش‌های شرکت ملل در لیبی هستیم / وزیر خارجه عربستان

او افزود: نشانه این است که اگر می خواهیم قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت در مورد سوریه اجرا شود، باید روند سیاسی را شروع کنیم و اگر می خواهیم این روند سیاسی اثرگذار باشد، باید یک اپوزیسیون متحد داشته باشیم. این چیزی است که ما، روسیه، مصر، آمریکا و تمام کشورهای عضو گروه بین المللی حمایت از سوریه می خواهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان به این توصیه اشاره کرد که دو سال پیش ریاض جهت متحد کردن بعضی از گروه های اپوزیسیون در قالب “کمیته عالی مذاکرات” تلاش کرد. عادل الجبیر گفت: و اکنون دو سال بعد از آن، باید این کار را دوباره انجام دهیم تا بتوانیم همکاری اپوزیسیون را گسترده تر کنیم تا بازتاب آن جهت همگان زیاد شود و ما بتوانیم یک گروه داشته باشیم که وارد مذاکرات شود.

وزیر امور خارجه عربستان گفت، تمام کشورهای عضو “گروه بین‌المللی حمایت از سوریه” مایلند تا اپوزیسیون سوریه تا نشست آتی جهت مذاکرات بین سوری در ژنو یک هیات واحد تش

او افزود، تلاش های ریاض با تلاش های روسیه در این زمینه تضادی ندارد آیا که مسکو هم در مذاکراتی با نمایندگان گروه های متفاوت اپوزیسیون همکاری دارد که راجع به جنبه های اتحاد هست. این مقام سعودی گفت: بنابراین اختلافی میان ما و روسیه وجود ندارد. در حقیقت روسیه همانند آمریکایی ها و اروپایی ها، حامی بسیار خوب تلاش های ما جهت متحد کردن گروه های متفاوت اپوزیسیون بوده هست. بنابراین گمان می کنم این گام مثبتی جهت پیشبرد روند سیاسی به سمت جلو باشد.

ریاض ماه اوت میزبان مذاکراتی میان سه گروه مهم از اپوزیسیون سوریه در یک هیات متحد بود که مورد حمایت مسکو، قاهره و ریاض بودند. دور بعدی مشورت ها جهت ماه اکتبر برنامه ریزی شده است است.

آمریکا هیچ نفوذی بر طرح های ریاض جهت همکاری با روسیه ندارد

حامی اتحاد عراق، راه‌حل سیاسی جهت یمن و تلاش‌های شرکت ملل در لیبی هستیم / وزیر خارجه عربستان

وزیر امور خارجه عربستان همچنین تاکید کرد: روابط خوب با آمریکا، روسیه و چین جهت “این منطقه بسیار خوب” خواهد بود. او همچنین گفت سیاست آمریکا در قبال روسیه روی طرح های همکاری ریاض با مسکو از جمله در عرصه سرمایه گذاری هیچ تاثیری ندارد.

عادل الجبیر در پاسخ به اینکه همکاری سرمایه گذاری میان ریاض- مسکو چگونه با همکاری سنتی عربستان با ایالات متحده که تحریم هایی علیه روسیه اعمال کرده قابل توضیح هست، تاکید کرد: نشانه ما این است که همکاری با روسیه در تمامی زمینه ها گسترش یابد. تحریم ها میان روسیه و غرب، میان روسیه و غرب است.

وزیر امور خارجه عربستان گفت، تمام کشورهای عضو “گروه بین‌المللی حمایت از سوریه” مایلند تا اپوزیسیون سوریه تا نشست آتی جهت مذاکرات بین سوری در ژنو یک هیات واحد تش

این دیپلمات سعودی گفت که مساله تحریم ها روزی حل می شود. او تاکید کرد: ما همکاری استراتژیک با آمریکا داریم و در این هیچ شکی نیست ولی همچنین ما خواستار مناسبات بهتر با روسیه هستیم آیا که گمان می کنیم اگر ما روابط خوبی با روسیه، چین و آمریکا داشته باشیم، جهت ما و جهت این منطقه و دنیا بسیار خوب باشد.

عربستان مایل به روابط با روسیه در تمامی زمینه هاست

حامی اتحاد عراق، راه‌حل سیاسی جهت یمن و تلاش‌های شرکت ملل در لیبی هستیم / وزیر خارجه عربستان

وزیر امور خارجه عربستان در ادامه افزود، دیدارهای سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان و ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه بسیار سودمند بود. عادل الجبیر در یک کنفرانس خبری جهت رسانه های روسیه گفت، ریاض مایل است تا روابطش با روسیه را در زمینه های اقتصادی، همکاری دفاعی، امنیت و فرهنگ توسعه دهد.

این دیپلمات سعودی گفت: پادشاه عربستان نشست های سودمندی با ولادیمیر پوتین و دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه داشتند. کشورهای ما جهت زیاد کردن سطح همکاری ها تصمیم گرفتند. روابط میان مسکو و ریاض که سابقا به مشورت های سیاسی محدود بود، اکنون به همکاری در زمینه اقتصادی، دفاعی و امنیتی و همچنین آموزش و فرهنگ عوض کردن یافته هست. ما با یکدیگر در تمامی این زمینه ها به منظور نزدیک کردن کشورهایمان همکاری می کنیم. روابط قدرتمند دقیقا اینگونه شکل می گیرد.

او همچنین تاکید کرد مواضع روسیه و عربستان سعودی در حل و فصل درگیری ها در خاورمیانه “بسیار نزدیک” است.

عادل الجبیر گفت: در سوریه ما مایل به سازش سیاسی جهت حل این بحران بر پایه اعلامیه ژنو و قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت شرکت ملل متحد هستیم. در عراق، ما از اتحاد این کشور و تلاش دولت عراق جهت مبارزه با داعش حمایت می کنیم. در یمن، ما خواستار راه حل سیاسی بر پایه ابتکارعمل شورای همکاری، نتیجه های گفت وگوی ملی یمن و قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت هستیم. در لیبی، ما از تلاش های نماینده شرکت ملل متحد جهت نزدیک کردن تمام طرفین حمایت به عمل می آوریم.

عربستان تلاش ها جهت تامین مالی تروریسم را محدود می کند

وزیر امور خارجه عربستان در جمع رسانه های روسی گفت، ریاض به کسی اجازه “تامین مالی تروریسم و اشاعه ایدئولوژی نفرت” را نمی دهد. او گفت ریاض جهت همکاری با مسکو در زمینه مبارزه با تروریسم آماده است.

عادل الجبیر مدعی شد: ما به کسی اجازه گسترش ایدئولوژی نفرت، تامین مالی اینگونه ایدئولوژی ها و یا تروریسم را نمی دهیم. رویکرد ما جهت حل این مسئله بسیار قاطع هست؛ ما چندین هزار روحانی را به علت افراطگرایی از مساجد اخراج کردیم، ما سیستم آموزشی خودمان را به منظور نفی احتمال سوءتعبیر متون مدرنیزه کردیم.

او با اشاره به آمادگی جهت همکاری با مسکو در زمینه مبارزه با تروریسم گفت: شبه نظامیان بسیاری هم از روسیه و هم عربستان جهت داعش می جنگند. آنها تهدیدی جهت کشورهای ما و سایر کشورهایی که از آن آمدند، هستند. بنابراین ما علاقه شدیدی جهت همکاری داریم.

عادل الجبیر همزمان قطر ر ابه تامین مالی تروریسم در کشورهای متفاوت با نشانه مداخله در امور داخلی آن کشورها متهم کرد و گفت: ما متقاعد شدیم که تمامی کشورها باید به اصول مشخصی پایبند باشند؛ آنها باید به تروریسم، تامین مالی تروریسم، افراطگرایی و پروپاگاندای نفرت و نیز تلاش جهت مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر “نه” بگویند. ما انتظار داریم قطر این درخواست ها را محقق کند.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | سیاسی | همکاری | تروریسم | عربستان | عادل الجبیر | عربستان سعودی | وزیر امور خارجه | مبارزه با تروریسم | وزیر خارجه عربستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs